Як методом казкотерапії "вилікувати" всю країну? Про велику політику, і не тільки, із застосуванням психологічних методів
Тож як методом казкотерапії "вилікувати" всю країну?
Про велику політику і не тільки, із застосуванням психологічних методів, спробуємо розібратися на прикладі.

Та для початку пригадаємо, що ж таке казкотерапія, і як цей метод застосовується?
Що вміє казка і які проблеми
вона допоможе вирішити?
Дитячі казки - це чудовий і
ненав'язливий метод навчання та установки життєвих цінностей, спосіб розкрити і
стимулювати творчий потенціал. Вони також допомагають батькам і дитині:
справлятися зі страхами,
знімати емоційну напругу, налаштовуватися на позитивний лад;
м'яко коригувати поведінку, у
тому числі агресію або гіперактивність;
вчитися дивитися на життєві
ситуації з боку;
бачити розмаїття шляхів
досягнення мети;
відкривати в собі нові
здібності для вирішення поставлених завдань;
відчути впевненість у своїх
силах;
підвищувати рівень
самосвідомості й усвідомленості своїх дій.

Маленькі діти іноді просять читати одну й ту саму казку кожен день впродовж 1-2 місяців. Не відмовляйте їм у цьому. Доведено, що багаторазове повторення такого ритуалу дітям важливе і необхідне. Це допомагає запам'ятати зроблені висновки, дає відчуття стабільності і порядку, дозволяє повторно відчувати знайомі емоції, знімає тривожність через невідомість. Крім цього, дитина може ідентифікувати себе з героєм казки. Саме тому вона хоче раз по раз проживати історію, де малюк, долаючи всі перепони і негаразди, стає переможцем. Метод казкотерапії дійсно дуже ефективний та дієвий з дітьми дошкільного та молодшого шкільного віку. Він дає можливість витягнути дитину з депресії, глибоких переживань за певну ситуацію, та позбавити страху перед новими викликами, які з'являються в житті маленької людини. Існують деякі правила та послідовність у написанні казки та її відтворенні для дитини, щоб не нашкодити звичайно. Тут багато аспектів і це тема для окремої розгорнутої статті, бо саме в цьому тексті хочеться поговорити про метод казкотерапії в дорослому житі людини. Чи дійсно цей метод є таким по дитячому добрим та милим, який зосереджений на спасінні дитячої психіки? А якщо цей метод розглянути глибше і вивчити питання, де і як його застосовують кожного дня як засіб впливу на маси людей в світовій індустрії реклами, моди, бізнесу, політики і багато іншого? Дивне питання? Запитаєте, як саме? Тож давайте розбиратися.
Для початку згадаймо про основу методу казкотерапії. Під час читання казки дитині, вона часто ідентифікує себе з головним героєм, їй подобається переживати ті події, відчувати певні хвилювання, переборювати труднощі та врешті решт ставати переможцем та героєм в очах інших. І так, це дієво.

Що ж відбувається в дорослому житті. Ми ніби то вже доросла, зріла особистість, і в ніякі казки не віримо. Так, це дійсно так. В нас є свідоме розуміння того, що казки то неправда, вигадана історія та таке інше. Та почекайте, на зміну казкам, в доросле життя та свідомість людини, приходять ЗМІ - газета, телебачення, радіо та інші засоби потоку інформації. І це є нормально. Бо ми ж повинні розуміти, що відбувається в світі, читати розумні книги та спілкуватися з друзями в Інтернеті. Та поряд з цим після новин починається серіал, який ми починаємо дивитися і не можемо відірватися, бо так хвилюємося за головну героїню чи то героя серіалу і про те що ж буде далі. А чому ми за нього хвилюємося? Чому нам цікаво що буде далі? А тому, що ми підсвідомо продовжуємо себе ідентифікувати з головним героєм. Пам'ятаєте як у дитинстві? Так, це воно! Ну погодьтеся, кожен з вас так чи інакше дивлячись фільм розглядає ситуацію зі сторони головного героя - ото і є та підсвідома ідентифікація. Це можна розглядати як прояви емпатії скажете ви, адже то нормально співпереживати та з розумінням ставитися до того, що відбувається, хоч це і не в реальному житті відбувається. От, в тому то і справа. Тож підемо далі... І от мама-домогосподарка дивиться цілими днями серіали про яскравих та успішних бізнес-леді, на долю яких випадає багато випробовувань. І малі діти, яких потрібно на ноги підіймати, і зрада чоловіка і бізнес... І поки мама - домогосподарка, так щиросердно, продовжує переживати за головну героїню і підсвідомо уявляти себе на її місці, й далі сидить на дивані, в домашньому халаті та капцях, вже три місяці без зачіски та манікюру. А на все це, щодня дивиться чоловік, який прийшовши з роботи можливо очікує чогось іншого.

І так в житті нічого не змінюється, а якщо змінюється то не на краще.... То що? Виходить казкотерапія в дорослому житті не так діє як в дитинстві? Чи можливо все залежить він внутрішньої мотивації? Чи ще від чогось?
Давайте розглянемо іншу картину: молода та приваблива дівчина сидячи в інтернеті потрапляє на рекламу корекції обличчя та тіла в престижному салоні: звабливі губи, відсутність цилюліту, та життя без зморшок. Ну звичайно, хто такого не хоче? Та ще й все підтверджено напрочуд правдивими фото. І так, ти відразу ж уявляєш себе такою гарною та неперевершеною. Ти наважуєшся на першу процедуру, і, о чудо! Це працює! Ти гарна та приваблива. Потім ти повторюєш процедуру нібито для підтримки форми та щоб ще кращою стати. Це починає продовжуватися безкінечно. І в кращому випадку ти залишаєшся постійно без грошей та живеш задля одних процедур для підтримки вже й не такої краси, а в гіршому випадку це може призвести до катастрофічних наслідків зі здоров'ям.

Та давайте подумаємо навіщо це все потрібно? Відповідь на поверхні. Це все потрібно для управління великими масами людей задля найрізноманітніших видів наживи великих світових машин корпорацій. Світу не потрібно багато лідерів, багато успішних людей. Світу корпорацій потрібна інертна, залежна та контрольована маса. І в основі всього цього лежить звичайне та просте підсвідоме з дитинства кожної людини - бажання ідентифікувати себе з головним героєм будь яких подій, що непомітно потрапляють в наші життя з різних джерел. І це велика трагедія людства, що людині важко ідентифікувати себе з собою, як головним героєм в своєму житті.

Не переконливо? Тоді ще декілька хвилин Вашої уваги. І давайте поговоримо про казкотерапію у великій політиці. О! Погодитесь зараз і скажете, що таки там казок вистачає! Та жарти жартами, а поговоримо серйозно. І якщо вище можливо я Вас не переконала, то зараз думаю мені це вдасться. Хочу розглянути останні вибори Президента України в 2019 році. Отже, переміг на цих виборах, як ми всі знаємо Володимир Зеленський, отримавши підтримку в другому турі аж 73%, з величезним відривом від свого опонента Петра Порошенка. І як відомо, офіційно про свої наміри йти в Президенти Зеленський заявив в Новорічну ніч, 31 грудня 2018 року, у своєму привітанні українців на каналі 1+1. Доречі, привітання тоді діючого Президента, Перта Олексійовича Порошенка, канал 1+1 показав вже після 0:00 годин. Але не про це...

Ви спитаєте, до чого тут казкотерапія? Майте терпіння, ще трішки.
Як гадаєте, коли пан Зеленський розпочав свою передвиборчу кампанію? Ну звичайно, за чинним законодавством скажете, що вона повинна була розпочатися не раніше 30 грудня 2018 року. Проте ні, Ви помиляєтеся, кампанія Зеленського тривала в Україні не один рік з головних телеекранів країни. І ось тут згодився "метод казкотерапії як вплив на маси людей" в величезних масштабах. Велика машина монополії одного з олігархів в Україні вирішує «вилікувати» всю країну методом казкотерапії. І тут виходить серіал, знову ж таки на каналі 1+1, «Слуга народу», в якому звичайний вчитель історії, такий близький по духу кожному українцю, бо має ті ж самі проблеми, таких же самих родичів та і в цілому таке ж саме життя пересічного українця.

І ось якимось чудом, одного дня він стає Президентом своєї країни. Ось воно! Всі із задоволенням дивляться серіал і кожного вечора насолоджуються (і то фігня, що хай хоч в кіно) тим, як отой, простий "Президент з народу", розбирається з чиновниками - корупціонерами, які від'їли свої пуза на державних, крадених харчах.
Гляньте на афішу! -"Історія наступного Президента" - випадково? Не думаю!

І так минає перших сезон, під час якого більша половини країни "залипла" перед екраном, потім другий сезон і третій... І то б нічого, але стираючи межу з реальністю, по закінченню третього сезону, головний герой серіалу, Президент Голобородько, в реальному житті всіма улюблений актор Володимир Зеленський, оголошує, «неочікувано» про намір йти в Президенти. Ви можете сказати, що то все співпадіння, просто в нього народ почав вимагати. Так, дійсно, коли на початку 2018 року у Володимира Зеленського журналісти запитували про те, чи збирається він йти в Президенти, він відповідав, що ні. В нього є улюблена робота, улюблений глядач і йому вистачає цього. Та дивні речі відбуваються. Виявляється, ще в 2017 році в Мінюсті була зареєстрована політична партія «Слуга народу» - українська політична партія, що юридично була переоформлена із політичної партії «Партія рішучих змін». Офіційна реєстрація відбулась 2 грудня 2017 року. (що показує нам проста Вікіпедія, тож можете загуглити)

І чомусь партію названо за однойменним українським російськомовним комедійним серіалом (з 2015-го) та фільмом (2017-го року) виробництва студії «Квартал-95» - «Слуга народу».
То коли, кажете почалася передвиборча кампанія Володимира Зеленського та Політичної партії «Слуга народу», яка доречі, слідом "залетіла" в Парламент на позачергових виборах до Парламенту в липні 2019 року, які влаштував вже діючий Президент України Володимир Зеленський (чи Голобородько?)?

Зараз вся країна продовжує
дивитися четвертий сезон серіалу «Слуга народу», і не дивуйтеся, що Вам
показують можливо не реалії, Вам покажуть тільки те, що Ви хочете побачити, бо
Ви ж так чекали четвертого сезону? Правда?
І
відчуття реальності можливо трішки і стерто, але не хвилюйтеся, то лише у Вас,
бо Вас продовжують "лікувати" «методом казкотерапії для дорослих», а в тих, хто "лікує", з реальністю все в порядку.
І вже так склалося, що в нашому житті не можна повністю уникнути впливу інформації на нашу свідомість, проте не забувайте хоч іноді відривати свій погляд та свідомість від смартфону, монітору чи то екрану, щоб побути головним героєм у своєму власному житті. Бо як ми звикли говорити :"Час минає швидко", та повірте, час - то матерія, і не час минає, а ми минаємо, а час продовжує бути для наступних.
Тож залишайтеся собою, і ставайте головним героєм в своєму житті!
А казкотерапія для дітей безумовно продовжує бути ефективним методом роботи в позбавленні страху перед новими викликами, які з'являються в житті маленької людини.
